بالا
اشتراک‌گذاری

پنجره دو جداره

درب و پنجره دوجداره، با استفاده از شیشه دوجداره مزایای بسیار زیادی برای استفاده‌کنندگان از آن دارد و به دلیل همین مزایا می‌باشد که امروزه در و پنجره دوجداره به یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها در صنعت ساختمان تبدیل شده است. شیشه دو جداره به کار برده شده در این نوع پنجره‌ها به صورت عایق سرما و گرما، عایق صوتی و عایق گرد و غبار عمل می‌کند.

در یک ساختمان بیشترین انرژی از پنجره‌ها و شیشه‌ها هدر می‌رود بنابراین استفاده از پنجره‌ دوجداره که عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرما می‌باشد، سبب کاهش قابل توجهی مصرف انرژی می‌شود و در نتیجه هزینه‌های گرمایش و سرمایش ساختمان به صورت محسوسی کاهش می‌یابد. این شیشه‌ها همچنین عایق صوتی و گرد و غبار نیز می‌باشند بنابراین استفاده از آن‌ها برای جلوگیری از آلودگی‌های صوتی و آلودگی‌های محیطی (آلودگی هوا) به خصوص در شهرهای بزرگ و شلوغ بسیار مناسب می‌باشد.

آیا می‌دانید تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب و به آسانی امکان‌پذیر است.

شیشه دو جداره

شیشه دوجداره به جای یک لایه شیشه، از دو لایه شیشه تشکیل شده است که به صورت موازی در مقابل هم بر روی یک فریم که از مواد رطوبت‌گیر پر شده است، قرار می‌گیرند و فضای بین آن‌ها یا با هوا و یا یک گاز خنثی مانند آرگون پر می‌شود. فضای بین دو شیشه به صورت عایق سرما و گرما، عایق صوتی و عایق آلودگی‌های محیطی عمل می‌کند. مواد رطوبت‌گیر برای جلوگیری از بخارگرفتگی شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شیشه دو جداره با انواع شیشه‌ها مانند ساده، مشجر، رفلکس، سکوریت و ... و همچنین در رنگ‌های مختلف مانند ساده، برنزی، نقره‌ایی و ... قابل تولید می‌باشد.

انواع پنجره دو جداره براساس متریال مورد استفاده

1.درب و پنجره دوجداره UPVC

این نوع پنجره‌های دوجداره با استفاده از پروفیل‌های یو پی وی سی ساخته می‌شوند. پروفیل UPVC عایق بوده و دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر پوسیدگی، زنگ‌زدگی و حرارت می‌باشد و بسیار سبک ولی مستحکم است و به همین دلیل در تمام انواع آب و هوا قابل استفاده می‌باشد. اطلاعات بیشتر...

2.پنجره دوجداره آلومینیومی

این نوع پنجره‌های دو جداره با استفاده از پروفیل‌های آلومینیومی ساخته می‌شوند. از آن جا که آلومینیوم عایق نمی‌باشد، برای عایق کردن پروفیل آلومینیومی از یک تیغه پلی آمیدی استفاده می‌شود که اصطلاحاً به آن پنجره دوجداره ترمال بریک گفته می‌شود.