بالا
اشتراک‌گذاری

پروفیل تقویتی CRP

برای تولید پنجره دوجداره UPVC از پروفیل UPVC استفاده می‌شود. پروفیل UPVC یک نوع پلاستیک قابل انعطاف می‌باشد به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که برای پنجره دوجداره UPVC ایجاد می‌گردد تغییر حالت و شکل آن بر اثر نشست و فشار ساختمان و همچنین در معرض آفتاب قرار گرفتن پنجره است. این تغییر شکل سبب ایجاد شکاف شده و کارایی پنجره دوجداره را از بین می‌برد.
برای جلوگیری از این مسئله، پروفیل یو پی وی سی باید تقویت شود. در گذشته برای تقویت پروفیل UPVC از گالوانیزه استفاده می‌گردید ولی گالوانیزه معایب بسیاری دارد بنابراین امروزه برای تقویت پروفیل یو پی وی سی از پروفیل تقویتی CRP استفاده می‌گردد. پروفیل سی آر پی یک نوع پلاستیک تقویت شده کامپوزیت (Compsite Reinforced Plastic) است که مقاومت بیشتر و برتری‌های بسیاری نسبت به گالوانیزه دارد.
در استفاده از گالوانیزه ابتدا پروفیل UPVC برش داده می‌شود و سپس گالوانیزه به اندازه‌ی پروفیل یو پی وی سی برش خورده و داخل آن قرار می‌گیرد، ولی در استفاده از پروفیل تقویتی CRP، این پروفیل که به صورت 6 متری است، داخل پروفیل UPVC قرار گرفته و همزمان با آن برش می‌خورد بنابراین تولید پنجره UPVC به مراتب آسان‌تر، سریع‌تر و با هزینه کمتر انجام می‌شود. زمان جوش پروفیل یو پی وی سی، پروفیل CRP هم جوش می‌خورد که باعث می‌شود اسکلت‌بندی محکم‌تری برای پنجره یو پی وی سی ایجاد گردد.
با استفاده از پروفیل CRP مشکل زنگ‌زدگی و پوسیدگی که در استفاده از گالوانیزه وجود دارد، دیگر وجود ندارد. پروفیل CRP غیر قابل اشتعال و انعطاف‌ناپذیر است و نسبت به گالوانیزه عایق مناسب‌تری می‌باشد.
پروفیل تقویتی CRP به صورت چهارگوش بوده بنابراین امکان پیچ خوردگی آن در داخل پروفیل یو پی وی سی وجود ندارد.
پروفیل تقویتی CRP در سطح مقطع‌ها و سایزهای مختلف برای انواع پروفیل مانند فریم، سش، مولیون، فریم انتظار و ... تولید می‌شود. (امکان استفاده پروفیل CRP هم به صورت U و هم به صورت چهارگوش برای فریم و مولیون وجود دارد.)

مزایای پروفیل CRP

  1. استحکام و اسکلت‌بندی قوی‌تر و بیشتری به پنجره دوجداره یو پی وی سی می‌دهد.
  2. بدون زنگ‌زدگی و پوسیدگی
  3. عایق‌بندی بیشتر نسبت به گالوانیزه
  4. ضریب انبساط و انقباض یکسان با پروفیل UPVC
  5. عدم امکان پیچ خوردگی
  6. کاهش قیمت نسبت به گالوانیزه
  7. سرعت و دقت بیشتر در تولید پنجره یو پی وی سی

با توجه به مزایای استفاده از پروفیل CRP، گروه تولیدی پاسارگاد اقدام به فروش پروفیل تقویتی CRP نموده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.